BC mOErveld - Terug naar de Bandkeramiek
Lessen en Bezoek
Omschrijving bezoek|
Deze activiteit bestaat uit een bezoek aan BC mOERveld gekoppeld aan 3 lessen beeldend in de klas.
Tijdens een bezoek aan BC mOERveld stappen de kinderen letterlijk in de wereld van Raf Berendoder – een jonge bewoner uit de tijd van de Bandkeramiek. In een programma van ongeveer 1,5 uur ervaren kinderen van groep 3 t/m 8 hoe het leven er duizenden jaren geleden uitzag. Ze gaan zelf aan de slag met prehistorische activiteiten zoals vuur maken, potten boetseren, jagen of graan malen. Door actief te doen, ontdekken ze hoe mensen vroeger leefden en wat we daar vandaag de dag nog van kunnen leren. Het programma sluit aan bij vakken als geschiedenis, natuur & techniek en burgerschap, en legt verbanden met actuele thema’s als duurzaamheid en onze leefomgeving. Het programma vindt grotendeels buiten plaats en wordt aangepast aan de leeftijdsgroep. Een unieke en leerzame ervaring in het hart van de natuur!
De lessen in de klas
Tijdens de beeldende lessen in de klas zal de kunstdocent de kinderen voorbereiden op het meespeel-verhaal op BC mOERveld inhakend op de items:
- logo/ tekening/ totum maken van de Stam van de Raaf. Maar dan uiteraard niet met ’normale’ kleurtjes en zeker niet met ’normaal’ papier!
- in de prehistorie kreeg je het recht van spreken als je dé praatstok om had. De kinderen worden uitgedaagd om ‘hun’ eigen praatstok te maken op een wel heel eigenwijze wijze.
- en last but not least: je eigen muziek-instrumenten maken op prehistorische wijze. Want Raf met zijn stamgenoten waren dol op rituele feestjes!
Thema’s
Geschiedenis, Leefomgeving, Cultureel erfgoed, Duurzaamheid, Natuur en mileu, Zelf doen & beleven.
Belangrijkste kerndoelen
Kerndoelen: 41-44-51-52-53
Data bezoek
Data: In overleg
Tijdstip: In overleg
Duur bezoek: 90 minuten
Locatie: BC mOERveld, Hazenstraat 1, 6243 EC Moorveld
Bijzonderheden
Kledingadvies: oude kleding en stevig schoeisel met grip. Minimaal 1 begeleider per 10 leerlingen. Grotendeels buiten. Let op: op het terrein van BC mOERveld lopen wolfhonden vrij rond. Ze zijn erg vriendelijk en sociaal naar kinderen toe, maar we vragen scholen dit vooraf met ouders te communiceren, voor het geval bepaalde leerlingen angst voor honden hebben.
Het bezoek wordt ingepland door BC mOERveld en je ontvangt van hen een mail.
De kunstdocent neemt contact op om de lessen in te plannen. Bij de start van het programma plant de kunstdocent een overleg, om uitleg te geven over de inhoud van de lessenreeks en af te kunnen stemmen hoe leerkracht en kunstdocent kunnen gaan samenwerken.
Wil je meer weten over BC mOERveld? Klik dan hier.
Wil je gratis vervoer naar het BC mOErveld? Klik voor de regeling: Reis gratis met je klas met de bus of trein in Limburg | Arriva
Aanbieder: Kaleidoscoop - Toon je Talent
Aantal lessen: 3
Duur per les: 90 min.
Datum en tijdstip in overleg