Het Laagland - Suikerglas
Je onzekerheid als superkracht
Als je valt, spat je uit elkaar
Als het te heet onder je voeten wordt, smelt je weg
Als je moet huilen, los je langzaam op
Bijna niemand is graag onzeker. Dus doen we alsof dit niet zo is en proberen we onbreekbaar te zijn. Gemaakt van staal, niet van suiker. Maar waarom eigenlijk?
Is het erg als die ogenschijnlijk sterke muur om je heen maar een laagje van suikerglas blijkt dat breekt als iemand er doorheen prikt?
Acteurs Kwint en Katoo gaan direct bij binnenkomst in de klas het gesprek aan met de leerlingen. Zij zijn experts die allang over hun onzekerheid heen zijn. Kennen ze zichzelf wel echt zo goed? Heeft het zin om te doen alsof je onzekerheid niet bestaat? Wat als dat stemmetje in je hoofd je eigenlijk meer jezelf maakt?
Suikerglas is een filosofische, grappige en muzikale ode aan onzekerheid. Gebaseerd op hun eigen ervaring laten de acteurs aan de hand van humorvolle scènes de klas inzien dat ze misschien wel meer op elkaar lijken dan ze dachten.
En dat we allemaal vergelijken, twijfelen en niet alles zeker weten. Een interactieve en energieke ervaring die de leerlingen uitdaagt hun eigen suikerlaagje een beetje te laten smelten.
Suikerglas is een coproductie van Toneelgroep Maastricht en Het Laagland speciaal ontwikkeld voor het middelbaar onderwijs, gespeeld in het klaslokaal.
Educatie
Na de voorstelling is er een nagesprek met de spelers.
Praktische informatie
Educatie
Na de voorstelling is er een nagesprek met de spelers.
Praktisch
- Duur: één lesuur (minimaal 45 min) inclusief nagesprek.
- Speel periode:
6 oktober t/m 4 december 2025 en 19 januari t/m 2 april 2026 - Speeltijden: maandag t/m donderdag vanaf het 2e lesuur.
- Kosten: € 250 per klas (ex. btw) en vanaf 6 voorstellingen geven wij korting. Wij accepteren CJP Cultuurkaart.
Aanbieder: Het Laagland
Prijs: € 250,00 per groep
Extra prijsinfo: € 250 per klas (ex. btw) en vanaf 6 voorstellingen geven wij korting. Wij accepteren CJP Cultuurkaart.
Aantal lessen: 1
Duur per les: 45 min.
Datum en tijdstip in overleg